Drób w diecie dzieci
Wybierz sprawdzony drób dla swojego dziecka
Mięso drobiowe ze względu na jego walory odżywcze, skład aminokwasowy, zawartość witamin i minerałów oraz delikatny smak jest polecane już od 5 miesiąca życia dziecka.
Wielu rodziców bardzo starannie podchodzi do tematu żywienia dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Zdają sobie sprawę, że odpowiednio dobrana dieta jest niezwykle istotna dla poprawnego rozwoju każdego dziecka, a prawidłowo ukształtowane nawyki żywieniowe procentują przez całe życie. Wiele pytań budzi wprowadzanie mięsa do diety dziecka. Wszyscy dietetycy zgodnie wskazują, że ze względu na swoje właściwości, to właśnie mięso drobiowe powinno jako pierwsze zagościć w jadłospisie malucha. Drób jest łatwo przyswajany przez organizm, smaczny i nie zbyt intensywny w smaku. Ponadto mięso drobiowe zawiera mało tłuszczu oraz cholesterolu i stanowi cenne źródło łatwo przyswajalnego białka i aminokwasów niezbędnych do rozwoju młodego organizmu.
Wszyscy dietetycy zgodnie wskazują, że ze względu na swoje właściwości, to właśnie mięso drobiowe powinno jako pierwsze zagościć w jadłospisie malucha. Drób jest łatwo przyswajany przez organizm, smaczny i nie zbyt intensywny w smaku. Ponadto mięso drobiowe zawiera mało tłuszczu oraz cholesterolu i stanowi cenne źródło łatwo przyswajalnego białka i aminokwasów niezbędnych do rozwoju młodego organizmu.
Drób, zalety mięsa i zalecenia dietetyczne
W porównaniu z innymi gatunkami mięs, drób odznacza się delikatną strukturą włókien, co dla malucha, który dopiero uczy się gryźć i żuć, jest bardzo istotne.
Poza tym, podobnie jak inne gatunki mięsa, drób zawiera sporo żelaza,a także cenne minerały i witaminy – w tym witaminę B12, której nie ma w roślinach.Obecna w nim witamina PP odpowiada za prawidłową pracę układu trawiennego malucha i jednocześnie pozwala spożytkować energię dostarczaną z innymi produktami. Warto zaznaczyć, że w mięsie drobiowym znajduje się też sporo cynku, magnezu oraz innych witamin z grupy B, wspomagających odporność oraz pracę układu nerwowego, a także krwionośnego.
W jadłospisie malucha sprawdzony drób może pojawić się już po 5 miesiącu życia, gdy gwałtownie wzrasta zapotrzebowanie na białko i nie zawsze może być ono zaspokojone z mlekiem matki.
Potrawy zawierające mięso drobiowe znakomicie zaspokajają potrzeby żywieniowe niemowląt – są lekkostrawne i nie powodują bólu brzuszka – ale też dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dlatego zespół ekspertów rekomenduje podawanie dzieciom chudego mięsa drobiowego 2-3 razy w tygodniu.
Z kolei wysoką gwarantowaną jakość kupowanego mięsa drobiowego gwarantują produkty pakowane i certyfikowane, np. oznaczone symbolem QAFP. Takie certyfikaty powstały z myślą o tym, aby zapewnić najwyższą jakość kupowanego mięsa, przy zachowaniu wysokich standardów na każdym etapie procesu produkcji drobiu.
Dokonując w pełni świadomego zakupu, wybierając bezpieczne produkty wysokiej jakości, można bez obaw włączyć drób do codziennej diety. Jest on znakomitą bazą do przyrządzenia zarówno kanapek, jak i urozmaiconych dań inspirowanych kuchniami całego świata. Jego uniwersalny smak pozwala na podanie go praktycznie w każdej postaci na zimno, ciepło, na słodko lub ostro. Dieta wzbogacona o produkty drobiowe daje nam szeroki wachlarz możliwości kulinarnych i z pewnością spełni oczekiwania osób zarówno aktywnych fizycznie, jak i dbających o linię.
Zachęcamy do zapoznania się z przepisami na ciekawe i różnorodne dania z drobiu – idealne zarówno na co dzień, jak i na świąteczny obiad
Zobacz również:
Drób pakowany
GMO w paszach dla drobiu
Kontrola od pola do stołu
System jakości
QAFP